KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Yiğit Koç

Yiğit Koç

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 senesinde Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde Resim Eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Acıbadem Kampüsü Mürteza Fidan Atölyesi’nde resim eğitimine devam etti ve güncel sanat üretme pratikleriyle ilgili eğitim aldı. Üniversite eğitimi devam ederken bir yandan da sanat çevreleri içinde sanatçılarla ve galerilerle etkileşim içinde kaldı. 2014’te üretimlerine ağırlık vererek çeşitli sergilere, etkinliklere katılmaya başladı. Çalışmalarına İstanbul Beyoğlu’ndaki stüdyosunda devam etmektedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet eseri sergilenmektedir.

yigit-koc