KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Yiğit Koç

Yiğit Koç

He was born in 1987 in Istanbul. He has got his Painting education in Avni Akyol Fine Arts High School in 2001. He continued his education in painting at Marmara University Faulty of Fine Arts Acibadem Campus Mürteza Fidan Atelier. He also got education for contemporary art production practices.  While studying at university, he continued to have interaction with art environment like galleries and artists. In 2014 he concentrated on production and began to take place in various exhibitions and activities. He continues his works in his studio situated in Istanbul Beyoğlu.

His 1 piece  of art from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

yigit-koc