KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Seydi Murat Koç

Seydi Murat Koç

Seydi Murat Koç was born in Akşehir, in 1981. He graduated from Marmara University Faculty of Fine Arts, in 2002. He has done his master’s degree in the same university. Now he is working as an academician in Doğuş U niversity. He performed 14 solo exhibitions and took place in over 100 national and international group exhibitions up to present. He was granted 17 awards including  “2005, The Young Artist of The Year” from RH+ Magazine and “2010, 70th Sate Art and Sculpture Competition Achievement Award”.

His 6 original paintings from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

seydi-murat-koc