KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Sevinç Altan

Sevinç Altan

1954 doğumlu sanatçı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Fakültesi 1983 yılı mezunudur. 1985 yılından itibaren eserleri 25’in üzerinde sergide yer aldı. Kurulduğundan bu yana Ayrıntı Yayınları’nın kapak illüstrasyonlarını yapan Sevinç Altan, bu güne dek 500’ün üstünde kapağa imza attı. Farklı yayınevlerinde de illüstrasyonlarına rastlayabileceğimiz Sevinç Altan, Ayrıntı Yayınları’nın; “yeraltı”, “ağır kitaplar”, “lacivert”, “sanat kuram” gibi serilerinin kapaklarında çalışmalarını sürdürmektedir. Sevinç Altan’ın çalışmalarında mikro dünyası ile makro dünyası arasında, kitap illüstrasyonları ile tuvalleri arasında gerçekleşen geçişleri görebilmek mümkün. Sanatçı, İstanbul’da Galata bölgesindeki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet tablosu sergilenmektedir.

sevinc-altan