KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Sevinç Altan

Sevinç Altan

The artist was born in 1954. She graduated from Mimar Sinan University of Fine Arts Painting Faculty in 1983. Begining from 1985, her works of art have taken place in more than 25 exhibitions. Sevinç Altan is making the cover illustrations of publishings of Ayrıntı Publishings since it was established. She put signature to more than 500 cover since. Sevinç Altan who also has illustrations for various publishing houses, continues to illustrate for  the covers of “underground”, “heavy books”, “dark blue”, “art theory” series of Ayrıntı Publishings. You may see the transitions between her micro and macro worlds and book illustrations and her canvas. The artist continues her works in her studio situated in Galata.

One of her paintings from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

sevinc-altan