KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Şerif Karasu

Şerif Karasu

1986 yılında İstanbul`da doğdu. 2004 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Bileşik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. Eserleri Ankara, İstanbul ve Linz’deki sergilerde izlendi. İlk kişisel sergisi Ocak 2011’de Ankara’da açıldı. Şerif Karasu’nun kağıt üzerine mürekkep ile yaptığı resimlerindeki jestüel keskin dokunuşlar, doğanın yaşamakta olan kendine has yaşam evreni figürlerinin derin ifadelerinde birleşiyor. Sanatçı İstanbul’daki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet eseri sergilenmektedir.

serif-karasu