KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Şerif Karasu

Şerif Karasu

Şerif Karasu was born in 1986, in Istanbul. Graduated form Yıldız Technical University Art and Design Faculty Combined Arts Branch which he started in 2004. His works of art was followed at exhibitions in Ankara, Istanbul and Linz. His firt personal exhibition was opened in January 2011 in Ankara. Şerif Karasu’s paintings which he does with ink on paper has gestural sharp touches join with the figures of existing universe of living nature. Artist continues his works in his studio situated in Istanbul.

His 1 piece of art from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

serif-karasu