KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Serdar Yörük

Serdar Yörük

1978 yılında Söke Aydın’da doğdu. 1996 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Söke Meslek Yüksek Okulu Tekstil Bölümü, 1999 yılında Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksek Okulu Pamuk Eksperliği bölümü, 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Ana Sanat Dalına girerek 2005 yılında birincilikle mezun oldu. Güncel olarak aynı bölümde yüksek lisansına devam etmektedir. 2011 yılında İzmir’de Eskiiz Tasarım Atölyesini ve Eskiiz Sanat Grubunu kurarak çalışmalarını burada devam ettirmektedir. Sanatçı aynı zamanda Ege Bölgesi Görsel ve Plastik Sanatlar Derneği Kurucusu ve başkanıdır. Birçok ulusal ve uluslararası karma sergilere, workshoplara katılan sanatçının 12 kişisel sergisi bulunmaktadır. Sanatçı günümüz bakış açısıyla geleneksel teknik ve motifleri bir arada harmanlayıp yeni ifadeler yaratarak eserlerini oluşturmaktadır.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet eseri yer almaktadır.

serdar-yoruk