KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Rüzgar Polat

Rüzgar Polat

1993 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlköğretim sürecinden  itibaren resim eğitimi almaya başladı. İzmir Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nde okudu. Ortaöğrenim ve Lise eğitimi süresince birçok yarışmada ödül ve dereceler aldı. Bu süreçlerde fotoğraf ve heykel çalışmalarıyla da uğraştı. Üniversite  eğitiminde tasarım yeteneğini sanatla birleştirmek istediği için moda okuma kararı aldı. Sanatçı şu anda Yeditepe Üniversitesi’nde Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü’nde eğitim almakta ve aynı zamanda güncel olarak resim çalışmalarına devam etmedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet tablosu sergilenmektedir.

ruzgar-polat