KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Rüzgar Polat

Rüzgar Polat

The artist was born in Kahramanmaraş in 1993.  Rüzgar Polat started to have education on painting in the elementary shool. She studied in İzmir Ümran baradan Anadolu Fine Arts High School Painting Branch. She got many awards and degrees during her study in secondary and high school. During these stages she also worked on photography and sculpture. For her university education she decided to study on fashion design as she wanted to combine her talent in design and arts. The artist is studying in Yeditepe University Fashion and Textile Branch and also continues her works on contemporary painting.

One of her paintings from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

ruzgar-polat