KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Nesligül Cebesoy

Nesligül Cebesoy

1990 yılında İzmir’de doğan Nesligül Cebesoy, 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitimi süresince çalışmalarında,  melankoli kavramı üzerine yoğunlaştı. Dokuz Eylül Üniversitesi Resim Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam eden Cebesoy’un, 2014 yılı itibari ile İzmir ve İstanbul’da katıldığı çeşitli karma sergilerde, yağlıboya çalışmalarının yanı sıra kolaj türündeki eserleri de izlendi. K2 Güncel Sanat Merkezi’nin 2015 yılında düzenlediği Stephan Bohnenberger ile Kapalı Kutu Atölyesi ve Sergisine, 2016 yılında ise Çeşme Ayıos  Haralambos Kilisesi’ndeki Somnium isimli karma sergiye katılarak resim alanı dışındaki sanat disiplinlerini deneyimleme imkânı buldu. Sanatçı  Turgut Pura Vakfı 35. Resim Yarışması ‘ nda sergileme ödülü almış olup İzmir’deki atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 1 adet eseri sergilenmektedir.

nesligul-cebesoy