KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Murat Mutlu

Murat Mutlu

1984 yılında Sarıyer İstanbul’da doğdu. 2012 yılında Muğla Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde bir dönem okuduktan sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü kazandı ve lisans eğitimini burada tamamladı. Sanat yönetmeni ve ressam olan Doğan Özcan’ın asistanlığını yaptı. İstanbul Kadıköy’deki sanat atölyesinde dekor ve sanat çalışmalarına devam ederken Almanya’nın Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe Akademisi’nde yüksek lisans yapma hakkı kazandı.

Murat Mutlu’nun 1 adet özel eseri KSKM avluda sergilenmektedir.

murat-mutlu