KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Murat Mutlu

Murat Mutlu

Murat Mutlu was born in Sarıyer İstanbul on 21.08.1984.  He studied in Muğla University Faculty of Fine Arts Painting Department for one term then got into Marmara University Faculty of Fine Arts Sculpture Department and completed his undergraduate education here. He assisted the artist and director of art Doğan Özcan. He got the opportunity to do his masters degree in  Staatliche Akademie der Bildenden Künste Karlsruhe academy of Germany while he was continuing his décor and art works in his art studio in Kadikoy Istanbul.

Murat Mutlu’s 1 special work of art is being exhibited in the forecourt of Cappadocia Art and Culture Center.

murat-mutlu