KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

İsmail Yerlikaya

İsmail Yerlikaya

1984 yılında Bursa’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Halı Kilim ve Eski Kumaş Desenleri Bölümü’nden 2005 yılında fakülte birinciliğiyle, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları ile Tekstil ve Moda Tasarımı bölümlerinde Kumaş tasarımı, Lif Sanatı ve Giysi Tasarımı ile ilgili dersler almış olup 19. y.y. resimsel eğilimli işlemeler üzerine yazmış olduğu teziyle Yüksek Lisans  Eğitimi’ni 2011 yılında tamamlamıştır. 2005 yılından itibaren koleksiyon yöneticisi olarak çalışmaktadır. 2001 yılından günümüze resim ve tekstil sanatları alanında yapmış olduğu eserler ile biri kişisel olmak üzere yirminin üzerinde, yurt içi ve yurt dışında gerçekleşen sergilerde yer almıştır. Son dönem eserlerinde, kumaş üzerine resim ve işleme tekniklerini bir arada kullanarak sanat çalışmalarını sürdürmektedir.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait bir adet tablosu sergilenmektedir.

ismail-yerlikaya