KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Hüseyin Arda

Hüseyin Arda

Berlin’deki atölyesinde heykel çalışmalarını sürdüren Hüseyin Arda, sanat anlayışında Japon performans sanatı olan Butoh tiyatrosundan ve Akira Kurasawa’dan etkilendiğini söylemektedir. Butoh sanatının öğretisi olan minimal hareketle dinamizm yaratma tarzını heykellerine taşıyan Arda’nın büyük boy heykellerinde bir güç gösterisi gizlidir.

Demirle çalışan ve demirin paslı halini seven Arda, Berlin de bulunan atölyesinde ‘Anima Ferrea- Demirin Ruhu’ başlıklı interaktif kentsel sanat sergisini devam ettirmektedir. Heykeltıraş Arda başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa kentinde sergilere katılmış ve birçok uluslararası sanat projesi organize etmiştir. ‘’Almanya için kelimeler’’ projesini (Wörter für Deutschland) 2003-2007 yılları arasında hayata geçirerek 21 adet dev boyutlu sözcük heykeli Almanya’nın çeşitli kent meydanlarına dikmiştir. ‘Hayat küpleri’ (Cubes of Life) projesi için kısa filmler yapan sanatçı bu filmlerin senaryolarını kendi yazmaktadır.

huseyin-arda