KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Günseli Kato

Günseli Kato

Born and raised in Istanbul, Günseli Kato’s interest in art of painting has started while she was taking miniature lessons given by Professor SuheylUnver in Topkapi Palace Museum.Upon being awarded a scholarship from Sato of Japan in 1981, she completed her education in Tokyo University Faculty of Fine Arts Department of Traditional Japan Painting by studying with Professor Hirayama Ikuo. Günseli Kato is teaching Turkish Miniature Art in the school she studied in Japan, since 1983.She blends in the Turkish and Japan cultures by carrying the miniature art basics to her performances, sculptures and paintings and brings together the traditional with the contemporary art percipience.

Today Günseli Kato’s graceful golden horses are galloping with euphoria in Cappadocia, the land of beautiful horses.

gunseli-kato