KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Fikret Muallâ Saygı

Fikret Muallâ Saygı

Fikret Mualla was born in Istanbul in 1903. After his education in Saint Joseph and Galatasaray High Schools he went to Germany for his engineering education. There he developed a great interest in painting.

He held his first personal exhibition in Paris in 1954 and the following year he held the second one. In his art works he reached the synthesis of fauvism with colorist and expressionist attitudes. He transferred the streets, cafés and entertainment venues of Paris onto his canvas with gouache, oil  and water color paintings. He deliberatively didn’t pay attention to the major issues and art movements of the painting and developed a lyrical expression.

His 3 original paintings from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

fikret-mualla-sergi-salonu

Fikret Muallâ Sergi Salonu

Ressama ait üç adet tablo Sarıpınar Aile Koleksiyonu dâhilinde KSKM’de sergilenmektedir. Hepsi 1954 tarihli olan bu eserlerin isimleri; Barda Kadın, Barda Servis ve Gezinti’dir.