KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Enes Diriğ

Enes Diriğ

Ocak 1993 Bilecik, Bozüyük’te doğdu. Edirne Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu. Liseden sonra 1 yıl Marmara Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde okuyup tekrar sınavlara girip Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne başladı. Eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü 3. sınıfta devam etmektedir. Lisede Güzel Sanatlar Liseleri ortak sergisine katılmıştır. Yakın zamanda İstanbul’da bir karma sergide eserleri sergilenmiştir. Sanatçı zamanının büyük çoğunluğunu kendi resim gelişimine harcamaktadır.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar ailesine ait 1 adet eseri sergilenmektedir.

enes-dirig