KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Emilie Gotmann

Emilie Gotmann

Uluslararası bir sanatçı olan Emilie Gotmann, dışavurumcu ve dokunaklı çelik figürleriyle tanınmaktadır. 1985 yılında Paris’te doğan sanatçı, sanat, mobilya tasarımı ve bronz çalışması eğitimini de burada almış ve ünlü Ecole Boulle’den mezun olmuştur. 2008’de Berlin’e taşındıktan sonra hayatını heykelcilik sanatına adadı. Bu tarihten beri sadece kendi heykelleri üzerinde çalışmakta, Paris, Berlin ve İstanbul’daki pek çok sergiye katılmaktadır.

KSKM sergi alanında, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait 13 adet heykeli sergilenmektedir.

emilie-gotmann