KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Badem Kübra Oklap

Badem Kübra Oklap

1993 yılında Fatih-İstanbul’da doğdu. 2011 Cağaloğlu Anadolu Lisesi Moda Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. 2011-2012 yılında ressam  Gülercan Hacıoğlu’nun yanında resim eğitimi aldıktan sonra, 2012 yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nü, daha sonra 2013’te aynı üniversitede Resim Bölümü’nü kazandı. Halen öğrenimine Resim Bölümü Prof. Yalçın Karayağız ve Yrd. Doç. Can Aytekin atöylesinde devam etmektedir. Eserleri 5 adet sergide yer almıştır. Sanatçı Nuri İyem resim yarışmasında sergileme ödülü almış olup buna benzer 3 ödüle daha layık görülmüştür.

KSKM sergi salonunda, Sarıpınar ailesine ait 1 adet eseri sergilenmektedir

badem-kubra-oklap