KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Badem Kübra Oklap

Badem Kübra Oklap

She was born in 1993 in Fatih, İstanbul. She graduated from Cağaloğlu Anadolu High School of Fashion Design in 2011. After taking painting lessons between 2011-2012 from artist Gülercan Hacıoğlu, she first graduated from Mimar Sinan Faculty of Fine Arts Traditional Turkish Arts Branch in 2012 and then she attended to Painting Branch n 2013 at the same Faculty. She stil continues her painting education in studio’s of Prof.Yalçın Karayağız and Asst.Prof. can Aytekin. Her works of art were exhibited in 5 different exhibitions. At Artist Nuri İyem Painting Competition she won the award of exibition and also has been nominated for the three similar awards.

Her 1 piece of art from Sarıpınar family collection is being exhibited in Cappadocia Art and Culture Center.

badem-kubra-oklap