KSKM'ye +90 384-219-3008 numaralı telefondan ya da e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

KSKM

Kapadokya – Uçhisar’da otel fonksiyonuyla 14 yıl hizmet vermiş olan 1001 Gece Butik Oteli; Sarıpınar Şirketler Grubu tarafından satın alındıktan sonra çağdaş sanatlar alanında ilklerin gerçekleştirildiği Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi haline dönüştürülmüştür.

MİSYON

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi; kar amacı gütmeden, Nevşehir’in Uçhisar ilçesinde kuruldu. Misyonu, bu eşsiz coğrafyaya kültürel yatırım yapmak, UNESCO tarafından kültür mirası olarak belirlenen peri bacalarını korumak, gelecek kuşaklara taşımak, sanatsal faaliyetler ile dünyanın ilgisini çekmektir.

SERGİLER

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi’nde, Sarıpınar aile koleksiyonuna ait yerli ve yabancı 24 sanatçının 100’e yakın eseri sergilenmektedir.

Angelo Loconte

Angelo Loconte

1962 yılında Milano İtalya’da doğdu. Sanat kariyerine 1999’da Milano’daki “xxi secolo” adındaki atölyesinde heykel ve enstalasyon çalışmalarıyla başladı. 2005 ile 2008 yılları arasında Milano’daki “The Bag Art Factory” sanat evinde çalıştı. 2008’de Berlin’e taşındı ve 2009’da Tacheles Metallwerkstatt’a katıldı. 2013 yılına kadar Anima Ferrea projesinde yer aldı. Art Pro Tacheles Birliği ve Mobile Atelier projesinin kurucu üyelerindendir. 2013’ten bu yana Berlin’de Mobile Atelier Projesi 1: The Cuboid’i yürütmektedir.

Angelo Loconte, özel tasarladığı sanat eserini KSKM avlusunda gerçekleştirmiştir.

angelo-loconte